Kam za teplem mimo Evropu

Autor
Publikováno

Pokud jste dobrodružnější povahy, není problém zajistit si přes internet ubytování i dopravu. Mějme však na paměti, že v zemi kam se vypravíme na návštěvu, je třeba respektovat místní zvyky a chovat se jako host. V některých místech by porušení tohoto pravidla nemuselo být příjemné.

Brazílie

Destinace tak trochu pro dobrodruhy. Nutno dodat, že je zde trochu nebezpečno. Je to rozlehlá země a proto výběr míst dovolené je třeba promyslet. Mimo hlavní turistický ruch, který směřuje do Rio de Janera a jeho okolí nebo do hlavního města Brazília s futuristickou architekturou, lze poukázat i na krásné pláže v oblasti Fortaleza. Vlny jsou zde sice silné, ale moře krásně teplé.

Venezuela, ostrov Isla Margarita

Další možností jak strávit dovolenou je opět se vydat na dlouhý let, tentokrát na největší venezuelský ostorov do Karibského moře.
Určitě se každému zalíbí nejkrásnější pláž ostrova Puerto Cruz, na kterou je nejhezčí pohled od dominanty tamního pobřeží – od majáku. I zde je možné podniknout několik výletů. Dětem by se jistě líbil ten na ostrov Coche s volně žijícími leguány a papoušky.