Chystáte se pořídit si kočku?

Autor
Publikováno

Přemýšlíte o pořízení chlupatého domácího mazlíčka a vybrali jste si právě kočku? Co byste ještě před příchodem kočky domů měli uvážit a co vše pro kočku připravit?

Co je nutno v bytě upravit

Jestliže hodláte kočku chovat pouze v bytě, musíte byt na příchod nové spolubydlící připravit. Příprava se bude lišit podle toho, jestli si přinesete koťátko nebo dospělou kočku. Koťátko bude potřebovat větší množství kočičích hraček, protože se bude muset zabavit a také rozvíjet své schopnosti. Jak koťátko, tak dospělá kočka budou aktivní, musíte počítat s tím, že budou běhat a občas skočí i na nábytek. Proto je potřeba odstranit vše, co by kočka mohla rozbít nebo o co by se mohla poranit, včetně některých pokojových rostlin, které by pro kočku byly jedovaté.

Co pořídit kočce do bytu

Kočce, která bude žít v bytě, je nutno pořídit základní výbavu. K té patří především souprava misek, minimálně na vodu a jídlo, kočičí záchodek s pískem nebo kočkolitem, pelíšek, škrabadlo, kočičí kosmetika (šampon a kartáč), hračky, zásoba granulek, kapsiček a kočičích konzerv. Pro všechny tyto předměty je potřeba najít v bytě vhodné místo, aby byly pro kočku bez problému dostupné. Pelíšek je dobré umístit tak, aby kočka měla klid, ale zároveň nebyla úplně mimo rodinné dění.