Čelit diktátu „dokonalosti“

Autor
Publikováno

Také máte v obchodech mindráky z toho, že neodpovídáte dnešní konfekční velikosti značky „dokonalost“ (XS, S)?! Nezoufejte, módní průmysl je přeci také jen byznys a firmy neustále pokračují v šetření materiálem.

Časopisy jsou „minilidí“ plné, ale co doopravdy dělat, abyste nepodlehly tlaku módních trendů, hříčky fotografů a jejich šikovných kolegů pracujících ve Photoshopu?

ZAHOĎTE VÁHU
Ne, tohle není vtip, nýbrž jen čistá pravda. Dokud budeš svou krásu přepočítávat na čísla, nikdy se z toho bludného kruhu nedostaneš. A proč bys měla tu váhu vlastně vyhodit? Zaprvé je jasné, že počítáš každé deko jako svůj úspěch/neúspěch, ale nebereš v potaz to, že v těle se odehrává hned několik mechanismů a především bych zmínila hospodaření s vodou. Holky, které trpí bulimií nebo používají k násilnému vyprázdnění projímadla, mívají často problémy s hospodařením vody v těle kvůli iontové dysbalanci. Tzn. především poklesne hladina draslíku, který napomáhá tomu, aby se nám přebytečná voda nehromadila v tkáních, kde nemá co dělat a udržuje správnou hladinu tělních tekutin. Dále zmíním velké úbytky magnesia (hořčíku) a solí. Tudíž, v tomto případě nesmíš svou váhu brát až tak vážně. A vůbec..není to postavené na hlavu počítat svou krásu jen na nějaké číselné hodnoty?

Pokud se i nadále budete cítit nejisté, kontrolujte samy sebe podle oblečení. Dokud oblečeš své džíny a triko, nemohla jsi nijak výrazně přibrat, minimálně jsi nabrala do svalové hmoty nebo se zmírnily otoky. Sama s tímto mám zkušenost, že když jsem byla na léčení, váha mi buď stála nebo lezla nahoru, ale oblečení mi bylo pořád stejně, ba dokonce i větší. Takže vyhoď váhu do nejbližší popelnice a začni se zabývat důležitějšími věcmi

EAT CLEAN, FEEL WELL
Jez zdravě (čistě), cíti se skvěle. Ano, je to tak. Nikomu samozřejmě nevnucuju veganskou stravu, ale na mě měla moc pozitivní dopad. Když budeš jíst co nejméně průmyslově zhotovených potravin, budeš mít menší výčitky. Co byste si vyčítali víc – smažený sýr s tatarkou nebo pečené brambory s míchanou zeleninou? Určitě byste si zvolili to druhé, nemám pravdu?

Závěrem nezapomeňte, v jedinečnosti je krása.